Međimurska priroda – Javna ustanova za zaštitu prirode organizira stručno predavanje na temu sve izraženijeg gubitka staništa oprašivača, jednog od ključnih problema očuvanja bioraznolikosti današnjice.
Predavanje će održati Sonja Karoglan Todorović, mag.ing. prosp. arch. iz Ekološkog instituta ECOLOGICA iz Zagreba. Sudionici će moći saznati više o uzrocima nestajanja prirodnih staništa divljih oprašivača te o mogućnostima njihova očuvanja u urbanim i ruralnim sredinama.
Predavanje će se održati u utorak 3. ožujka 2026. godine u Čakovcu u dvorani Centra održivog razvoja (COR; Ulica Bana Josipa Jelačića 22a ) s početkom u 18 sati. Ulaz na predavanje je slobodan.
Predavanje je sufinancirano iz projekta „Multidisciplinarno jačanje kapaciteta i razvoj novih rješenja u svrhu očuvanja, zaštite, i povećanja brojnosti ugroženih zajednica divljih oprašivača i medonosne pčele unutar ekosustava“, akronima BEE(A)WARE, sredstvima EFRR-a putem Interreg programa Slovenija – Hrvatska 2021-2027.





