Projekt BEE(A)WARE usmjeren je na aktivnosti vezane uz divlje oprašivače i medonosnu pčelu. Jedna od projektnih aktivnosti je provedba Treninga prepoznavanja danjih leptira. Trening je organizirala i provela Međimurska priroda te je zamišljeno da na njemu sudjeluju projektni partneri iz Slovenije i Hrvatske. Trening je polazilo ukupno 11 polaznika iz Gradskog muzeja Varaždin te Krajinskog parka Goričko i Nacionalnog Inštituta za biologijo iz Slovenije.
Trening se održao u osam termina od travnja do srpnja, na lokacijama Krajinskog parka Goričko i Međimurske županije. Osmislio ga je i vodio Toni Koren, a obrađeno je više od 110 vrsta leptira koje dolaze ili potencijalno mogu živjeti prvenstveno na području Međimurske županije, ali i Krajinskog parka Goričko. Cilj ovog treninga bio je povećati znanje projektnih partnera o raspoznavanju danjih leptira kako bi se prikupila što veća baza nalaza strogo zaštićenih i ciljnih vrsta danjih leptira. Kako bi se provjerilo znanje naučeno kroz trening, polaznici su na kraju treninga polagali ispit i svi ga uspješno položili.
Osim znanja koje je dobiveno kroz ovaj trening dobivena su bogata iskustva i poznanstva te cijeli trening ostaje u pozitivnom sjećanju svih polaznika. Nadalje, ne staje se samo na ovih osam termina, već slijedi terenski rad i daljnja zajednička terenska istraživanja svih partnera.
P.S. Lepidopterologija je grana zoologije koji proučava leptire, a lepidopterolog osoba koja proučava leptire.